• Grupa dzieci przebranych za postacie z bajek stoi obok dwóch nauczycielek
          • Dzień Postaci z Bajek

• 8 listopada obchodziliśmy Dzień Postaci z Bajek. Pedagog szkolny przygotował z tej okazji zajęcia warsztatowe dla uczniów klas 1-4. Uczniowie klas starszych również świetnie się bawili mogąc ten raz przyjść do szkoły w nietypowym, bajkowym stroju.

• Wycieczka historyczna klasy 8

• Listopadowa pogoda zachęca do zadumy nad przeszłością naszego kraju, ale też do ostatnich jesiennych spacerów. 4 listopada, klasa ósma wybrała się na wycieczkę historyczną do Poznania. Pod okiem pani Renaty Olszewskiej i pani Sylwii Cebulskiej uczniowie zwiedzali Cytadelę oraz Muzeum Armii Poznań.

Zapraszamy do obejrzenia relacji w poniższym linku.

• Grupa uczniów siedzi i słucha
          • Spotkanie autorskie z pisarką w Długiej Goślinie

• W dniu 21 października 2022 r. w Szkole Podstawowej im. Powstańców Wielkopolskich w Długiej Goślinie odbyło się spotkanie autorskie z poznańską pisarką Magdą Podbylską autorką książki dla dzieci pt. „A u nas powstanie”.

Książka ta powstała na podstawie wspomnień i dotyczy zdarzeń z okresu Powstania Wielkopolskiego, które umożliwiło przyłączenie terenów Wielkopolski do niepodległej Polski. Pisarka, w ciekawy sposób z wykorzystaniem prezentacji multimedialnej dla dzieci, wprowadziła uczestników w tematykę Powstania Wielkopolskiego, przytaczając także ciekawostki związane z gwarą poznańską, czy z pisownią nazw wydarzeń historycznych i informując uczniów, że na terenie województwa wielkopolskiego ze względu na szacunek dla powstańców Powstanie Wielkopolskie pisze się dużą literą.

Spotkanie to zakończyło się wspólnym śpiewem piosenek nawiązujących do tego historycznego wydarzenia i zapewne wpłynęło na zwiększenie wiedzy na temat Powstania Wielkopolskiego oraz na kultywowanie pamięci o zasłużonych, wybitnych postaciach, miejscach i wydarzeniach związanych z tym ważnym dla naszego regionu i kraju zrywem niepodległościowym.

Agata Glapiak