• Nauczycielka wraz z uczennicą stoi obok pominika
          • Obchody Święta Niepodległości

• Jak co roku, nasza szkoła wzięła udział w uroczystościach z okazji Dnia Niepodległości, organizowanych przez Urząd Miasta i Gminy Murowana Goślina pod pomnikiem na pl. Powstańców Wielkopolskich. Na miejscu obecny był poczet sztandarowy, a przedstawicielki społeczności uczniowskiej i grona pedagogicznego złożyły pod pomnikiem wiązankę kwiatów.

• Grupa uczniów stoi obok siebie. W tle jesienne ozdoby
          • Jesienne recytacje uczniów z Długiej Gośliny

• Dnia 21 listopada 2022 r. miłośnicy słowa mówionego ze Szkoły Podstawowej im. Powstańców Wielkopolskich w Długiej Goślinie spróbowali swoich sił w III Gminnym Konkursie Recytatorskim Jesień, który odbył się w Miejsko – Gminnym Ośrodku Kultury i Rekreacji w Murowanej Goślinie. Celem tego konkursu było „przybliżenie uczestnikom dorobku poetów polskich, kreowanie wrażliwości artystycznej, konfrontacja umiejętności recytatorskich oraz doskonalenie warsztatu recytatorskiego i kultury słowa”. Ogromnym sukcesem w tej rywalizacji może pochwalić się uczennica klasy V Judyta Wachowska, która zajęła I miejsce w drugiej kategorii wiekowej - grupa młodsza. Świetnie wypadły także uczennice: Maryla Kosterkiewicz – II miejsce oraz Oliwia Sakowicz -III miejsce w pierwszej kategorii wiekowej – grupa najmłodsza. Uczennice te, jak i pozostali uczniowie naszej szkoły biorący udział w tym konkursie, wykazali się pięknymi interpretacjami utworów lirycznych. Uczestnictwo w takim wydarzeniu pokazuje, że uczniowie chcą rozwijać umiejętności recytatorskie, a dzięki poznawaniu różnorodnych tekstów lirycznych wzbogacają swoją wiedzę literacką.

Agata Glapiak

• Narodowe Święto Niepodległości w Długiej Goślinie

• Dnia 10 listopada w Szkole Podstawowej im. Powstańców Wielkopolskich w Długiej Goślinie społeczność szkolna uroczyście świętowała 104 rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. Z tej okazji odbyła się uroczysta akademia, dzięki której uczniowie mogli dowiedzieć się dlaczego 11 listopada to dla nas Polaków jedna z najważniejszych dat w kalendarzu.                                                                                                                            Patriotyczny charakter uroczystości podkreśliły barwy narodowe oraz hymn odśpiewany nie tylko podczas akademii, ale także w ramach akcji „Szkoła do hymnu”. Uczniowie klasy IV pod kierunkiem pani Karoliny Magdziarz przedstawili losy narodu polskiego, akcentując ważne daty wydarzeń historycznych na specjalnie przygotowanych tabliczkach. W drugiej części uroczystości z tekstem na ekranie i muzycznym podkładem w tle rozbrzmiewały najbardziej znane pieśni, które towarzyszyły polskim legionistom podczas ich walk.

Uczestnicząc w akademii uczniowie wraz z nauczycielami oddali szacunek wszystkim Polakom walczącym o niepodległość naszej Ojczyzny. Dziś nie musimy walczyć, ani oddawać swego życia, lecz pamiętamy o tych, którzy nie szczędzili Ojczyźnie tego, co dla ludzi najcenniejsze – własnego życia.

Agata Glapiak