• Dwie dziewczyny w strojach karnawałowych tańczące obok siebie
          • Karnawałowa zabawa

• W naszej szkole nie zapominamy o karnawale. 19 stycznia 2023 r. podczas wspólnej zabawy karnawałowej doskonale bawili się uczniowie klasy pierwszej i drugiej. Nie zabrakło tańca, zabaw i poczęstunku.

• Dwie dziewczynki w strojach aniołków siedzące obok siebie.
          • Świąteczny czas

• Świąteczne spotkania za nami - pora więc je powspominać. Spotkaliśmy się w klasowych grupach, wymieniliśmy życzeniami i drobnymi upominkami. Nie zabrakło serdecznych uśmiechów i  długich rozmów przy świątecznych stołach. Dzień zakończyliśmy jasełkami przygotowanymi przez uczniów klas 1-3 i ich wychowawczynie: panią Alinę Wiśniewską, panią Beatę Sójkę i panią Renatę Olszewską.

• Grupa uczniów malujących bombki
          • Projekt świąteczny

• Święta Bożego Narodzenia, Narodzenie Pańskie - w tradycji chrześcijańskiej jest świętem upamiętniającym narodziny Jezusa Chrystusa. Jest to okres szczególny dla nas wszystkich, a najbardziej cieszy sam okres przygotowań i oczekiwania, który rozpoczyna się na wiele dni przed Wigilią. W tym adwentowym okresie w Szkole Podstawowej im. Powstańców Wielkopolskich w Długiej Goślinie rozpoczęła się realizacja Projektu Edukacyjnego klas 1-3 Tradycje Bożego Narodzenia. Metodą projektu uczniowie zaczynają realizować zadania związane z poznaniem tradycji Świąt Bożego Narodzenia. Celem projektu jest poznanie tradycji i zwyczajów świątecznych, integracja społeczności szkolnej, wzmacnianie więzi rodzinnej, rozwijanie zdolności plastycznych. W ramach tego przedsięwzięcia uczniowie klas 1-3 odbyli wycieczkę do fabryki ozdób choinkowych Kadpol w Gnieźnie (manufaktura). Zwiedzając tą fabrykę dzieci mogły zobaczyć ręczną produkcję bombek na choinkę, po czym brały udział w warsztatach plastycznych, podczas których zadaniem było malowanie i  zdobienie brokatem bombek, będących jak się okazało  pamiątką z tego wyjazdu. Kolejnym etapem projektu były warsztaty plastyczne, na których pod okiem wychowawcy uczniowie wykonali Anioła na patyku. Świąteczna, własnoręcznie wykonana praca będzie ozdobą stołu wigilijnego w ich domu. Projekt zakończą Jasełka, na które zostaną zaproszeni: rodzice, goście i przyjaciele szkoły. Uczniowie na szkolnej scenie opowiedzą historię Świętej Rodziny przy śpiewie kolęd, pastorałek i świątecznych piosenek.

Agata Glapiak-nauczyciel języka polskiego