• Europejski Dzień Języków Obcych

• 26 września obchodzimy w naszej szkole Europejski Dzień Języków Obcych. Nasi uczniowie mieli dziś niepowtarzalną okazję poznać inne rodzaje pisma. Chętni pisali swoje imiona literami alfabetu greckiego, gruzińskiego i ukraińskiej cyrylicy. Wyszło przepięknie!

• Przyroda pod mikroskopem

• Uczniowie klasy szóstej podczas zajęć rozwijających kreatywność udali się na krótki spacer wokół szkoły. Celem było pozyskanie materiału do samodzielnego wykonania preparatów mikroskopowych. Pozyskanie próbek okazało się znacznie łatwiejsze niż wykonanie preparatu, jednak szóstoklasiści doskonale poradzili sobie z tym wyzwaniem. Przygotowane przez nich preparaty pozwoliły na lepsze poznanie przyrody znajdującej się dokoła i bez wątpienia zachęciły do uważniejszego przyglądania się roślinom wokół nich.

• Pierwsze doświadczenia siódmoklasistów

• Uczniowie klasy 7 rozpoczęli naukę nowych przedmiotów. Wśród nich jest chemia, w ramach której w ubiegłym tygodniu wykonali pierwsze doświadczenia. Siódmoklasiści po raz pierwszy założyli strój ochronny, a następnie  stosując się do poleceń nauczyciela wykonali doświadczenie. Była to doskonała okazja do utrwalenia materiału  teoretycznego poznanego podczas zajęć. Efekty można podziwiać na poniższych zdjęciach.